• Gymnaziálny ples 2023

• Síce z horúceho, ale z o to úprimnejšieho študentského srdca si Vás dovoľujeme pozvať na GYMNAZIÁLNY PLES 2023, ktorý otvorí svoje brány 4. februára v priestoroch Karloveského centra kultúry (KCK – Kamel klub). V sále Vás privítame už od 17:30, no ples bude slávnostne otvorený o 18:00.

• Prezentácia o Austrálii na gymnáziu

• 24. január sa na gymnáziu niesol v duchu cestovania k protinožcom. Lektor Damian Tapley veľmi zaujímavým spôsobom priblížil jeho rodnú krajinu - Austráliu alebo "Aussie-land".
          • Špenát nestačí, treba si zacvičiť

• Telocvičňa našej školy je často využívaná širokou verejnosťou. Do každej telocvične patria aj posilňovacie zariadenia. Z dotácie od mestskej časti Karlova Ves sa nám podarilo nakúpiť činky, ktoré budú využívané hlavne na hodinách telesnej výchovy pre gymnázium.

• Čitateľský karneval

• 12. januára sme v piatych ročníkoch mali čitateľský karneval. Žiaci mali prísť oblečení ako postava z rozprávky, ktorú prečítali a o ktorej nám zároveň porozprávali.
          • Workshop o kritickom myslení

• Spojená škola sv. Františka je v školskom roku 2022/23 zapojená do rozvojového programu Zmudri.sk. Vrámci neho školu navštívila p. N. Karasová, ktoré viedla workshop pre študentov 1. a 2. ročníka gymnázia.

• Vieme, čo dýchame?

• Naša škola je jednou zo 6 škôl z Bratislavského kraja, ktorá bola vybraná do kampane, ktorej cieľom je zistiť mieru znečistenia ovzdušia spôsobené dopravou v okolí vybraných škôl.
          • Záložka do knihy spája slovenské školy

• Študenti nášho gymnázia sa zúčastnili zaujímavého projektu, ktorého cieľom bolo nadviazať kontakty so študentmi iného gymnázia pomocou vlastnoručne vyrobených a originálnych záložiek, ktoré sa tento rok niesli v duchu fantasy literatúry.