• Prírodovedné múzeum v Bratislave

• Žiaci 5. ročníka si boli pozrieť naše Prírodovedné múzeum v Bratislave. Vďaka pracovným listom, ktoré mali pripravené, bola táto prehliadka oveľa zaujímavejšia.
          • Zápis do 1. ročníka ZŠ

• Milí rodičia!
              Zápis budúcich prvákov pre školský rok 2023/2024 sa uskutoční 17. - 18. apríla 2023 (pondelok, utorok) od 14.30 - 17.30 hod. v priestoroch Spojenej školy sv. Františka z Assisi na Karloveskej 32 v Bratislave.

• Krížová cesta v Bratislave

• Dnes sa žiaci siedmackých tried po spoločnej svätej omši zúčastnili krížovej cesty na bratislavskej Kalvárii. Spoločne sme si vyrobili kríž, ktorý sme symbolicky spolu s krížmi nesenými v našom srdci odovzdali pri dvanástom zastavení.
          • Majstrovstvá Slovenska v šachu

• Zúčastnili sme sa prvého vrcholu šachovej sezóny - Majstrovstiev Slovenska v šachu štvorčlenných družstiev žiakov základných a stredných škôl. Podujatie sa uskutočnilo v bratislavských Podunajských Biskupiciach a prišli sa predstaviť školy zo všetkých kútov Slovenska.
          • Gymnaziálny ples

• Pedagogický zbor spoločne so študentmi gymnázia to roztočil dňa 4. februára 2023 na štvrtom gymnaziálnom plese, ktorý patrí k našej tradícii. Ďakujeme celému organizačnému tímu za prípravu tohto podujatia v rámci osláv nášho jubilea, 20. výročia založenia Spojenej školy sv. Františka z Assisi.

• Nové knihy v knižnici

• Milí čitatelia, v knižnici máme 49 nových kníh, ktoré sa u nás ocitli vďaka milému daru. Veselé knihy plné zábavy sa vás už nevedia dočkať. Príďte, veď marec je mesiacom kníh!
          • Zatoč s odpadom

• Zapoj sa aj ty do kampane Zatoč s odpadom. Mesiac marec má významné dni, ktoré sa týkajú ochrany životného prostredia. 22. 3. je SVETOVÝ DEŇ VODY18. 3. je Svetový deň recyklácie. A práve preto nás v mesiaci marec čaká výzva Ukáž svoju fľašu.
          • Prednáška o štúdiu informatiky na ČVUT

• Čas podania prihlášok na vysoké školy je za dverami a naši maturanti mali príležitosť zoznámiť sa so štúdiom a možnosťami profesionálneho rastu na jednej z najstarších a najväčších technických vysokých škol v Európe, ktorou je Česká technická univerzita ČVUT (České vysoké učení technické) v Prahe.