• Mesiac úcty k starším

• Október je mesiac úcty k starším. Pri tejto príležitosti sme v 2.B urobili zbierku papiernických pomôcok pre dôchodcov z DSS Hestia, aby mali z čoho tvoriť počas sychravých jesenných dní a pripravili sme si pre nich pár piesní, tanček a divadielko.

• Pozorovanie žltnutia listov a vek stromov

• Na hodinách biológie naši piataci pozorovali žltnutie listov. Túto aktivitu robili spoločne so študentkami biológie z Prírodovedeckej fakulty, ktoré boli v našej škole na pedagogickej praxi.
          • Deň jablka

• V piatok 21.10. si žiaci prvého a druhého ročníka počas vyučovania pripomenuli Deň jablka formou rôznych súťaží a aktivít. Tento deň tiež nechýbala ochutnávka jablkových dobrôt a súťaž o najväčšie, najmenšie, najzaujímavejšie a najkrajšie jablko.
          • Radosť so sv. Františkom

• Deti 1.A, 1.B a 1.C sa zapojili do aktivity Radosť so sv. Františkom. Dozvedeli sa o jeho živote, o jeho vzťahu k Bohu, ľuďom aj prírode.
          • Pozdrav z Jeruzalema

• Náš duchovný správca školy, páter Lucián, pozdravuje celú školu zo Svätej zeme a mysli na nás všetkých v modlitbách.
          • Svätý František futbal cup

• Na sviatok sv. Františka z Assisi si žiaci deviateho ročníka spolu s gymnaziálnymi triedami zmerali sily o putovný pohár. Najlepšie sa darilo družstvu tretiakov, ktoré nestratilo v turnaji ani jeden bod.