• Herné popoludnie

• Máte radi spoločenské hry? Omrzeli vás už tie, čo máte doma, radi by ste vyskúšali niečo nové, ale odrádza vás úmorné študovanie pravidiel? Nevadí, príďte v sobotu 30. 4. medzi 14:00–17:00 do školskej jedálne K32.
          • Venček

• Prvá aprílová sobota sa niesla v rytme viedenského valčíka, rezkej polky, kubánskej salsy i dramatického tanga. Študenti prvého a druhého ročníka nášho gymnázia zavŕšili desaťtýždňové nácviky spoločenského tanca krásnou venčekovou slávnosťou.
          • Jarná čitáreň v ŠKD

• Marec je už tradične známy ako mesiac knihy. Jej význam a prítomnosť sme si pripomenuli s deťmi navštevujúcimi ŠKD v knižnici na Veternicovej.

• Milé kolegyne a milí kolegovia,

z príležitosti nášho sviatku Vám chcem poďakovať za Vašu prácu, profesionalitu a ochotu pomáhať s láskou vo vzdelávaní a výchove našich žiakov, aby z nich vyrástli čestní ľudia a dobrí kresťania. Ján Ámos Komenský povedal: „Jeden deň s dobrým učiteľom je viac ako tisíc dní usilovného samoštúdia.“

Súčasná doba kladie požiadavky na kvalitu vzdelania, ale zároveň aj výchovy k ľudskosti. Vy, milí učitelia, sa neustále snažíte odpovedať na potreby žiaka svojou osobnosťou a prístupom k práci pripravujete budúcu generáciu v duchu kresťanských hodnôt.

Ďakujem za Vašu prácu, trpezlivosť a ľudský prístup pri odovzdávaní vedomostí, ale aj formovaní k mravným hodnotám našich detí.

Prajem Vám zdravie, nádej a Božie požehnanie vo Vašej práci.

PaedDr. Marta Sendeková, PhD.

riaditeľka

• Zápis do 1. ročníka ZŠ

• Vážení rodičia budúcich prváčikov,

oznamujeme Vám, že so súhlasom Arcidiecézneho školského úradu sa bude v dňoch 18. – 22. 4. 2022 konať zápis do prvého ročníka základnej školy elektronickou formou.

• Náučný chodník Cestou necestou

• Milí žiaci, od dnešného dňa ste si mohli v areáli našej školy na Karloveskej 32 všimnúť nové náučné tabule. Na každej z nich vás čaká úloha, ktorú môžete skúsiť vyriešiť. Najlepší z vás budú odmenení zaujímavými cenami.

• Moja malá záhradka

• V piatok sme si v 2.B spoločne pripomenuli blížiacu sa jar spojenú so sadením, pestovaním a staraním sa o rastlinky. Prostredníctvom projektu "Moja malá záhradka" sme si do črepníkov zasadili semienka rôznych rastliniek.
          • Lyžiarsky výcvik 2022

• Tohtoročný lyžiarsky výcvik bol naozaj skvelý. Sme zaň veľmi vďační, o to viac, že sa podaril zorganizovať aj v dnešnej komplikovanej dobe. Aj touto cestou by sme sa ešte raz chceli poďakovať našim učiteľom za super organizáciu a čas, ktorý nám venovali.

• Sadenie priesad v 4.B

• Takto sme v 4.B sadili priesady. Práca nás bavila. Urobili sme niečo užitočné. Pokojná, radostná atmosféra a chuť do práce nám nechýbali. Už sa tešíme, ako sa o priesady budeme starať a polievať. A keď priesady niekedy v máji vyrastú, keď všetko bude kvitnúť a "zamrznutí" pominú, sa presadia.