• 10 000 stromov pre Bratislavu

• Vďaka U.S. Embassy Slovakia nám na školskom dvore na elokovanom pracovisku,  Veternicovej 20, pribudli 3 stromy – Acer ruburum. Žiaci zo 4.B spolu so svojimi staršími spolužiakmi z 9.C vopred pripravili 3 hlboké jamy pre nové stromčeky.
          • Úspech vo filmovej súťaži

• This human world je rakúsky filmový festival, ktorého súčasťou je aj súťaž krátkych študentských filmov. Hlavná téma súťaže: Našu budúcnosť uvidíme#LenSpolu! Svoje práce do súťaže poslalo viac ako  100 tímov zo siedmich krajín a nám sa podarilo obsadiť krásne druhé miesto.

• Festival slobody

• Festival slobody je multižánrový medzinárodný festival, ktorý analyzuje obdobie neslobody na Slovensku. Tradične sa na ňom zúčastňujeme aspoň s niektorými triedami školy, aby sme si pripomenuli obdobia histórie, ktoré nie tak dávno ovplyvňovali životy aj v našich rodinách.

• Lepšie raz urobiť ako dva razy počuť

• ...alebo experiment je vo vyučovaní prírodných vied naozaj dôležitý. Na vyučovaní fyziky, chémie aj biológie sa preto na našej škole snažíme preniknúť do hĺbky prírodných javov práve cez pozorovanie a realizáciu experimentov.
          • Duchovná obnova v Taliansku

• Na začiatku školského roka sme sa zúčastnili duchovnej obnovy v Taliansku. Na Slovensku sa začalo už ochladzovať, no my sme si ešte pár dní užívali leto.