• František Cup 2023

• Milí účastníci František CUPu 2023,

dovoľte krátke ohliadnutie sa na náš šachový František Cup, ktorý zaknihoval svoj 8. ročník, ktorý sa konal v utorok 12. 06. na pôde školy sv. Františka.

• Spoločné chvíle pred prázdninami

• Posledné chvíle prvého školského roka sme využili na budovanie a utužovanie vzťahov so spolužiakmi. Spoločne sme sa pozreli na Bratislavu z výšky Bratislavského hradu a tiež sme nazreli do záhrad Márie Terézie. Ukončili sme to hrami na detskom ihrisku.

• Rozlúčková svätá omša deviatakov

• 21. júna sa konala svätá omša, na ktorej sme sa lúčili s tromi triedami našich milých deviatakov. Žiaci sa na ňu pripravovali veľmi zodpovedne a výsledok bol dojímavý a okúzľujúci zároveň.
          • Tvorivá biológia

• Poslednú hodinu biológie si 5.A užila vonku a trocha netradične. Z prírodných materiálov vytvorili obrazce zvierat.
          • Mobilné dopravné ihrisko

• V pondelok 19. 6. sa premenilo ihrisko na Veternicovej na dopravné ihrisko, na ktorom si žiaci druhého ročníka zopakovali dopravné značky a základné pravidlá cestnej premávky.
          • Jašter Jeseter

• Na sviatok sv. Antona sa naši prváčikovia vybrali za kultúrou do Starého Mesta k bratom františkánom.
          • Návrat do minulosti

• Žiaci prvých ročníkov navštívili malebnú gazdovskú dedinku Abeland, kde mali možnosť nahliadnuť do minulosti.