• Svetový deň duševného zdravia

• Dnes, 10. 10., si pripomíname Svetový deň duševného zdravia. Cieľom tohto dňa je upozorniť na význam duševného zdravia a aj na to, že sa oň musíme starať.
          • Požehnávanie domácich zvierat bratmi minoritmi

• 3. októbra 2023 o 17.00 hod. sa na Námestí sv. Františka prvýkrát uskutočnila netradičná akcia. V súvislosti so sviatkom sv. Františka z Assisi sa požehnali domáce zvieratá, určené na chov pre radosť.
          • Október, mesiac posvätného ruženca

• Mesiac október je Mariánsky mesiac a špeciálne mesiac posvätného ruženca.
              Preto sme si s deťmi z 2.A v školskom klube detí vyrobili ružence, aby sme sa mohli osobitným spôsobom prihovárať Bohu skrz túto nádheru modlitbu.

• Knižnica je odteraz otvorená každý deň

• Milí žiaci a študenti, keďže knihy sú základom vzdelania a čítanie sa k jeseni hodí, rozhodli sme sa, že knižnica bude pre vás dostupná každý deň počas celého roka vždy počas veľkej prestávky.
          • Sv. František v ŠKD

• Aj v ŠKD sme oslávili sviatok sv. Františka. Na školskom dvore sme si zatancovali rôzne tance, dokonca aj s našimi praktikantkami.
          • Deň sv. Františka v 3.A

• Žiaci 3.A oslávili Deň sv. Františka v prírode. Okrem spoznávania stromov a rastlín zbierali rozličné prírodniny a vytvorili z nich ľubovoľné obrázky podľa fantázie.
          • Oslávili sme deň sv. Františka

• V utorok a vo štvrtok 3. a 4. októbra sa konala v bratislavskej mestskej časti Karlova Ves Oslava sviatku sv. Františka z Assisi, zakladateľa františkánskej rehole a patróna miestnej cirkevnej spojenej školy.
          • Chvály pre gymnazistov

• Ahojte! Pozývame Vás na pravidelné modlitby chvál, ktoré budú prebiehať v piatky počas veľkej prestávky v kaplnke na druhom poschodí. Pre organizáciu veľkých prestávok budú chvály zatiaľ pre študentov gymnázia.
              chvály_piatok.pdf