• Zbierka pre rodiny v núdzi – Projekt „Stolček, prestri sa“

• Vážení rodičia, milí žiaci,
              po dvojročnej prestávke Vás opäť pozývame zapojiť sa do projektu bratov kapucínov
              „Stolček, prestri sa“. Touto zbierkou trvanlivých potravín, hygienických potrieb a čistiacich prostriedkov môžete pomôcť mnohým rodinám v núdzi, ktorých počet ešte vzrástol následkom pandemickej situácie spôsobenej ochorením Covid-19.

• Náš prvý rok v Globe - žiacka konferencia

• V stredu 23.6.2021 sa žiaci 5.D zúčastnili konferencie Náš prvý rok v GLOBE pre žiakov ZŠ a SŠ. Našu školu prezentoval Paľko B., ktorý prezentoval pozorovanie oblakov a stromových púčikov, ktoré robili žiaci 5. a 6. ročníkov. Prezentáciu si môžete pozrieť na konci tejto správy.

• English star

• 17. júna sa 80 žiakov tretích a štvrtých ročníkov zapojilo do celoslovenskej anglickej sútaže English star. V súťažnom teste si naši žiaci overili vedomosti zo slovnej zásoby a gramatiky.
          • Ovocné stromčeky na školskom dvore

• Vďaka projektu Deti pre Bratislavu bude na našom školskom dvore viac ovocia. Na hodinách techniky chlapci z 8.A triedy, spolu s pánom učiteľom V. Majerčákom, vysadili na našom školskom dvore na Karloveskej 32 stromčekové ríbezle.

• Šachový turnaj František CUP 2021 - výsledky

• V utorok 15.6. sa uskutočnil už 6. ročník nášho obľúbeného šachového turnaja František CUP 2021. I tento rok sa pre pandemické obmedzenia konal online, čo však nijako neznížilo jeho atraktivitu a turnaja sa zúčastnilo 21 detí  zo 6 škôl - súčasných žiakov našej školy Sv.Františka, viacerých bývalých žiakov a detí našich šachových krúžkov.

• Zlatý úspech Mateja S. zo 7.C v ruskom Soči

• Gratulujeme Matejovi k zlatej medaile a vzácnemu oceneniu najlepší hráč zápasu, ktorý spolu s hokejovým družstvom reprezentoval Slovensko na turnaji v Soči (Rusko). Celému hokejovému tímu srdečne blahoželáme k víťazstvu a prajeme mnoho úspechov.
              Marta Sendeková, riaditeľka
          • 2.A na zmrzline

• V dnešný krásny slnečný deň sme dostali milé prekvapenie. Naša pani vychovávateľka nás zobrala na zmrzlinu. Mohli sme si vybrať, akú sme len chceli. Dokonca nás pani predavačka pochválila, aká sme úžasná a dobrá trieda.
          • Úspech v celoštátnej výtvarnej súťaži

• V celoslovenskej výtvarnej súťaži A slovo bolo u Boha v kategórii Srdce otvorené celému svetu sa umiestnil na 1. mieste náš žiak Karol H. zo 4.A. Obrázok vytvoril na spoločnú tému Ochraňujme našu Zem, aby sa znovu radovala. Gratulujeme a tešíme sa z úspechu!