• 800. výročie Stigmatizácie sv. Františka z Assisi

• 17.09.2024 20:13
        • V jubilejnom roku 800. výročia stigmatizácie sv. Františka farnosť sv. Michala Archanjela v Bratislava-Karlovej Vsi spolu so Spojenou školou sv. Františka slávila za účasti bratislavského arcibiskupa-metropolitu Stanislava Zvolenského.

Otec arcibiskup počas rannej „školskej“ svätej omše prítomným žiakom vysvetlil význam slova stigma zdôrazňujúc, že sa jedná o znak Kristových rán, ktoré Boh zázračným spôsobom vtlačil do tela svätého Františka na vrchu La Verna 17. septembra 1224. Zároveň vyzval mladých, aby sa svojim životom chceli podobať patrónovi školy sv. Františkovi majúc hlboký vzťah, úctu a lásku k Pánu Ježišovi.

Na záver svätej omše otcovi arcibiskupovi žiaci venovali ako dar chlieb sv. Františka, ktorí priniesli z Assisi maturanti a sviečku La Verna vyrobenú v Levoči pri príležitosti jubilea. V mene všetkých sa za svätú omšu, za starostlivosť o školu a za povzbudivé slovo poďakovala riaditeľka školy Marta Sendeková.

K hlbokému prežitiu liturgického slávenia výraznou mierou prispeli šikovní miništranti a mládežnícky zbor pod vedením Jany Dydňanskej.

Dagmar Lúčna

Pre zobrazenie fotiek, kliknite na obrázok: