• Na hasičskej stanici

• 06.09.2024 07:50
        • 5. septembra 2024 sa uskutočnila exkurzia na hasičskej stanici v miestnej časti Dúbravka. Profesionálni hasiči žiakom 5. ročníkov ukázali, čo je ich činnosťou.

Hasiči im vysvetlili, ako vyzerá deň hasiča, ako sa pripravuje do práce a ako rýchlo dokáže reagovať na núdzové situácie. Žiaci videli vybavenie hasičského auta a niektoré nástroje či doplnky si mohli sami vyskúšať. Vrcholom programu bola paluba technického hasičského auta a malej terénnej štvorkolky. Následne sme sa ešte zastavili na ihrisku Pekníková, kde sa deti zabavili pri športových hrách.

O tom, že hasiči sú skutočnými záchranármi, niet pochýb. Žiaci sa jednotlivo v skupinkách počas sedenia v hasičskom aute pýtali hasiča otázky, či bol niekedy v ohrození života, aký najväčší oheň hasil atď.

Pre zobrazenie fotiek, kliknite na obrázok: