• Exkurzia vo Volkswagene

• 07.05.2024 09:07
        • Najväčšia automobilka na Slovensku privítala žiakov zo SpŠ sv. Františka z Assisi na exkurzii, kde im predstavila výrobu automobilov.

Slovenskými cestami brázdia autá rôznych značiek, za ktorými sa otáčajú nejedni obdivovatelia týchto strojov. Vedeli ste, že viaceré značky sa vyrábajú v jednom podniku, a to na Slovensku? Aj to bolo predstavené žiakom z 8.C triedy, 3. mája 2024 v automobilke Volkswagen. Žiaci mali možnosť vidieť, ako sa spracúvajú plechy áut a spájajú sa do jedného celku, ďalej ako sa do nich pridávajú agregáty, celé sa to farbí atď. Nakoniec tieto autá sú predávané po celej Európe. Ako sa vozidlá vyrábajú, nie je možné vidieť každý deň. Žiaci si vďaka exkurzii odniesli mnoho zážitkov a získali ďalšie cenné poznatky o výrobe áut. Ak by sme mali ísť podrobnejšie, chcelo by to ešte ďalšiu takúto návštevu. Ale o tom viac nabudúce... Hlavne, že bolo dobre.

Pre zobrazenie fotiek, kliknite na obrázok: