• Požehnanie kaplnky na V20

• 29.04.2024 07:50
        • V piatok, 26. 4., sme  požehnali novú kaplnku na V20, ktorá je zasvätená sv. Terézii z Lisieux. Kaplnku požehnal vdp. Miroslav Bederka, dekan dekanátu Bratislava – Sever.

Na svätej omši bol okrem bratov minoritov prítomný dlhodielsky farár Mons. Róbert Urland a sestry z Kongregácie Dcér Božskej Lásky.

V homílii pán dekan ukázal na príklad sv. Terezky od Dieťaťa Ježiša, ktorá sa snažila prežívať každý deň s úmyslom robiť Ježišovi radosť a poprial, aby novovzniknutá kaplnka pre školu bola prameňom a zdrojom dobrých úmyslov a činov.
          Za vybudovanie kaplnky ďakujeme nášmu školníkovi Jurajovi pod vedením katechétov sr. Michaely a pátra Jaroslava. Liturgické predmety do novovzniknutej kaplnky boli zakúpené z milodarov, ktoré pre farnosť venovali rodičia minuloročných prvoprijímajúcich detí.

Pre zobrazenie fotiek, kliknite na obrázok: