• Nájdený poklad

• 07.04.2024 19:02
        • V piatok, 5. apríla 2024, žiaci 5.B triedy v čase hodín katolíckeho náboženstva v areáli našej školy našli vzácny poklad!

Vedeli ste, že v areáli našej školy boli ukryté dve drevené truhlice vzácneho pokladu? V septembri minulého roka si každý žiak 5.B triedy počas hodiny náboženstva do vlastného zvitku napísal ľubovoľný citát zo Svätého písma. Potom sme tieto zvitky zrolovali a zviazali. Zapečatené voskovou pečiatkou bola aj samotná drevená truhlička. Po tomto sme si pozorne zapísali mapu, aby sme vedeli, kde sa vzácny poklad nachádza. Ten sme mali objaviť po veľkonočných prázdninách.

A stalo sa. Po modlitbe, zaobstaraní si pracovných pomôcok a pozornom prečítaní mapy, sme išli objavovať poklad. Pri kopaní sa vystriedal každý. Žiak Tomáš pri kopaní našiel 20 slovenských halierov, mincu, ktorá bola vyrazená v r. 1993. Staršiu ako je on sám. Vtedy vznikla samostatná Slovenská republika. Malá minca potešila a pre Tomáša sa stala vzácnou pamiatkou na celý život.

Predsa, najvzácnejším pokladom spolu s Eucharistiou je Božie slovo, ktoré zaznieva aj na výučbe katolíckeho náboženstva v našej škole. A na to nesmieme zabúdať.

Stanislav Bujda

Pre zobrazenie fotiek, kliknite na obrázok: