• Záverečná konferencia

• 21.11.2023 14:24
        • 16. 11. 2023 sa konala Záverečná konferencia k nórskemu projektu Slnko v sieti v Karloveskom centre kultúry.

Pozvanie prijala pani starostka Karlovej Vsi, pani Dana Čahojová, zástupcovia Ministerstva životného prostredia Slovenskej republiky, pán Denis Knotka a pán Dominik Buchala.

Na konferencii v rámci programu vystúpil odborník na klímu a klimatické zmeny Jozef Pecho zo SHMÚ, ktorý predostrel strednodobé i dlhodobé prognózy v rámci otepľovania planéty. Učiteľky našej školy p. Zuzana Melušová Kutarňová a p. Martina Klieštiková predstavili ako program zasiahol vzdelávacie plány školy a akým spôsobom sa podarilo projekt úspešne zrealizovať. Ako odborníčku na odpady sme si zavolali pani Ľubicu Vargovú z firmy NaturPack, ktorá nám vysvetlila, ako produkovať menej odpadov a ako ich efektívne triediť.

Táto konferencia slávnostne ukončila realizačné aktivity tohto projektu. Nasledujúce dva roky budeme projekt udržiavať a bude prebiehať rovesnícke vzdelávanie.

RNDr. Zuzana Melušová Kutarňová

Pre zobrazenie fotiek, kliknite na obrázok: