• Veľtrh zahraničných stredných škôl

• 13.11.2023 07:36
        • V piatok 10. 11. sa naši gymnazisti zúčastnili prezentácií a workshopov v rámci Veľtrhu stredných škôl, kde sa dozvedeli veľa zaujímavých informácií o štúdiu v zahraničí.

Kritériá a požiadavky výberu uchádzačov na vybraných stredných školách v Nemecku, Veľkej Británii, USA, Kanade, Írsku a vo vybraných európskych krajinách.

Prednášajúci a zároveň absolventi významných zahraničných stredných škôl hovorili, že výborné akademické výsledky  a jazykové schopnosti sú len jedným z atribútov výberu. Dôležité je, aby ste v nejakej oblasti vynikali, boli zaujímavým človekom a na ľubovoľnú otázku, aj ťažko zodpovedateľnú, vedeli nejakým spôsobom zareagovať, zaujať stanovisko, prejaviť všeobecný rozhľad, kritické myslenie a ponúkli nejaké riešenie. Všetkým, ktorí sa rozhodnú študovať v zahraníčí, prajeme veľa úspechov.

Pre zobrazenie fotiek, kliknite na obrázok: