• Stali sa členmi rodiny Rádia Mária

• 09.11.2023 11:17
        • Rádio Mária Slovensko, Mlynské Nivy 73, 3:00 popoludní, 7. november 2023. Tvorba vysielania rádia žiakmi 6.A, 7.B a 8.C. Škola: SŠ sv. Františka z Assisi Karlova Ves, Bratislava.

• Ďalší žiaci z našej školy sa premiérovo podieľali na tvorbe relácie „Birituálna minútka“. O tom, že rádio a tvorba jeho vysielania ich baví už od prvého momentu nebolo pochýb. 9 žiakov sa rýchlo zhostilo so svojím účinkovaním v tomto katolíckom médiu. Po nahrávaní relácie si žiaci vykrojili srdiečka so svojimi menami a nalepili na veľké srdce v kaplnke rádia. S rodičovským súhlasom a týmto úkonom sa aj oni stali členmi celosvetového rádia Mária, podobne, ako žiačky, ktoré nahrávali v októbri.

Rádio Mária Slovensko je súčasťou celosvetovej rodiny rádia Mária so sídlom v Taliansku. Matka Božia v Medžugorí počas zjavení vyjadrila túžbu mať rádio. Skromné počiatky tohto rádia v Taliansku sa rozrástli do ďalších rádií v 80 krajinách sveta. Súčasťou je aj naša krajina Slovensko.  Relácia „Birituálna minútka“ je špecialitou slovenskej edície rádia Mária. V krátkosti vysvetľuje liturgické dianie v Katolíckej cirkvi na Slovensku. Vypočuť si ju môžete predovšetkým vo výnimočné liturgické dni. Vďaka našim žiakom je táto relácia v rozvoji a počuť ju budete môcť čoraz častejšie. Termíny a časy tejto relácie čoskoro uverejníme.

Pre zobrazenie fotiek, kliknite na obrázok: