• Akčné žiačky v rádiu Mária

• 19.10.2023 17:52
        • Naša spolupráca s rádiom Mária naďalej pokračuje. Po modlitbe ruženca v podaní detí 1. stupňa v rámci akcie „Milión detí sa modlí ruženec“ nasledovalo v štúdiu rádia poobedňajšie nahrávanie relácie „Birituálna minútka.“

10 žiačok 2. stupňa sa profesionálne zhostilo nahrávania a ich hlasy si v rádiu môžete vypočuť už od 23. októbra. Žiačky sa stali motiváciou pre svojich ďalších spolužiakov, ktorí si už teraz chcú vyskúšať jedinečnú atmosféru štúdia, podieľať sa na jeho vysielacej tvorbe a takto reprezentovať svoju školu.

Birituálna minútka je minireláciou, ktorá je v rádiu Mária Slovensko vysielaná v čase výnimočných dní liturgického kalendára, a to niekoľkokrát za deň. Opisuje slávenie sviatkov a spomienok svätých v Rímskokatolíckej a v Gréckokatolíckej cirkvi. Krátke nahrávky vytvorené žiačkami našej školy čoskoro zaznejú v rádiu. V blízkej dobe uvedieme termíny a časy relácie, kedy si budete môcť vypočuť charakteristiky sviatkov a svätých.

Pre zobrazenie fotiek, kliknite na obrázok: