• Pozvánka na EKO-workshop

• 14.06.2023 20:17
        • Vážené dámy a vážení páni, srdečne Vás pozývame na EKO-workshop, ktorý sa uskutoční v rámci osláv 20. výročia cirkevnej školy 17. 6. 2023 v čase od 14,30 - 16,30 hod.

eko_workshop_pozvánka.pdf

Na workshope predstavíme všetky hotové tvrdé aj mäkké aktivity. Vystavíme nádherné projekty detí, na ktorých pracovali počas školských konferencií a pre deti pripravíme eko-stanovištia.

Prijmite ešte raz srdečné pozvanie.

SŠ sv. Františka

Dear ladies and gentlemen,

We would like to invite you to the ECO-Workshop,
          which will take place as a part of the 20th anniversary celebration of our school on June 17, 2023, from 2:30 p.m. to 4:30 p.m. At the workshop, we will present all finished project´s hard and soft measures.
          We will exhibit wonderful projects of our students, which they worked on during the school conferences. We will prepare eco-sites for the children too.

Once again, accept our cordial invitation.

SŠ sv. Františka