• Ocenenia vo výtvarných súťažiach

• 24.05.2023 18:54
        • Žiaci 2. stupňa našej Spojenej školy sv. Františka z Assisi získali  významné ocenenia  v štyroch výtvarných súťažiach. V týchto dňoch sa tešíme na prevzatie cien a vernisáže ocenených prác.

1. Výtvarná súťaž  - Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice (51. ročník) je jedna z troch najstarších a najväčších medzinárodných výstav detského výtvarného prejavu na svete. Súťaž bola založená v roku 1967, ako prejav úcty k pamiatke detských obetí z obce Lidice a všetkých ďalších detí, ktoré zahynuli vo vojnových konfliktoch.

Prihlásené práce hodnotí mnohočlenná medzinárodná porota v dvoch výberových kolách. V tomto roku bolo prihlásených  16 416 diel. Informácia  o výsledkoch je pre nás výtvarníkov jednou z najočakávanejších správ roka. Porota vybrala 1305 exponátov, ktoré budú vystavené v Lidickej galérií a získali ocenenie. Medzi vystavovanými prácami budú aj ocenené práce našich žiakov, z čoho máme veľkú radosť. Vernisáž výstavy bude 1. júna v Lidiciach pri Prahe. Ceny si preberieme v priebehu júna na Veľvyslanectve Českej republiky v Bratislave.

Získané ocenenia:

Medaila za kolekciu výtvarných objektov:

Borzík Jozef Cyril, 5.A

Mamedov Vladyslav, 5.A

Marshavin Yelisyei, 5.A

Pristaš Filip, 5.B

Servanská Lujza, 6.A

Šíp Filip, 5.B

3 čestné uznania za výkresy s kombinovanou technikou:

Bartošová Klára, 5.A

Holovchenko Oleksandra, 5.C

Kotula Patrik, 5.A

2. V krajine remesiel 2023 – 9. ročník celoslovenskej výtvarno-remeselnej súťaže pre deti a mládež

Súťaž sa koná každé dva roky a niekoľko mesačná príprava a technika tvorby diel je niekedy až bolestivá. Naši žiaci získali v troch kategóriách 6 krásnych umiestnení a 3 čestné uznania.

Ceremoniál oceňovania a vernisáž výstavy sa uskutoční vo štvrtok 15. júna 2023 o 12.00  v Thurzovom dome v Banskej Bystrici. Výstava potrvá do 3. septembra 2023 a na jej návštevníkov čaká viac ako 400 vybraných súťažných prác. Práce našich žiakov budú celý rok putovať po Slovensku (Banská Bystrica, Košice, Bratislava) a budú vystavené v jednotlivých galériách.

Drevo - veková kategória 12 – 16 rokov

3. miesto Šimon Konečný, 9.B

Drôt - veková kategória 8 – 11 rokov

1. miesto Karol Haško, 6.A

2. miesto Katarína Murcková, 5.A

3. miesto Oľga Straková, 5.A

Čestné uznanie Peter Ďurica, 5.B

Čestné uznanie Marcus Rozinaj, 5.A

Drôt - veková kategória 12 – 16 rokov

2. miesto Eduard Pračko, 7.A

3. miesto Silvana Pazderová, 6.B

Čestné uznanie Viktória Gajewska, 6.A

3.  Biblia očami detí a mládeže 2023

V diecéznom kole sme v našich vekových kategóriách získali takmer všetky umiestnenia. Vyhodnotenie celoslovenského kola bude 1. júnový týždeň.

4. kategória – 5.,6.ročník základná škola

1. miesto Rita Mocková, 6.C

2. miesto Viktoria Gajewska, 6.A

3. miesto Alžbeta Chmelíková, 6.C

Čestné uznanie Zuzana Karasová, 6.C

Čestné uznanie Magdaléna Nagyová, 5.A

5.kategória – 7.,8.,9.ročník základná škola

1.miesto Paulína Murgašová, 7.B

2.miesto Martina Královičová, 7.D

Čestné uznanie Elisa Vrbová, 7.B

4. Výtvarná časť celoslovenského kola súťaže ...a Slovo bolo u Boha... 2023

Získané ocenenie:

2. kategória (druhý stupeň ZŠ)

2. miesto Miriam Dohnalová, 5.C

Všetkým oceneným žiakom srdečne blahoželáme. Významný úspech je výsledkom ich talentu v spojení s aktívnym prístupom a pracovitosťou pri jeho rozvíjaní aj na hodinách výtvarnej výchovy a techniky.

Lenka Lesňáková, učiteľka predmetov výtvarná výchova a technika

Pre zobrazenie fotiek, kliknite na obrázok: