• Krátka sfilmovaná scénka z Jánovho evanjelia

• 22.04.2024 17:58
        • SŠ sv. Františka z Assisi v arcidiecéznom kole biblickej olympiády predstavila svoju scénku. Spomedzi všetkých scénok získala najvyšší počet bodov.

16. apríla 2024 sa v budove arcidiecézneho katechetického úradu na Špitálskej 7 konalo arcidiecézne kolo biblickej olympiády v kategórii ZŠ. Spomedzi 11 účastných družstiev, naši žiaci Pavol Badžgoň, Juraj Jenčík a Michal Tinák z 8.D získali 4. miesto. Poslední dvaja spomenutí sa v porovnaní s minulým rokom zlepšili o 2 miesta. Arcidiecézna biblická olympiáda si tentoraz do požiadavky dala nahrať vlastné video, ktoré stvárni biblický príbeh. Jednotlivé scénky boli súčasťou 6. kola tejto súťaže. Scénka, ktorú naši 3 reprezentanti usilovne nacvičovali a nahrávali 12. apríla, bola hodnotením porotcov najlepšia. Za herecký výkon protagonistov by sa nemuseli hanbiť ani profesionálni herci.

Na takmer 2,5 minútovom videu Juraj, Michal a Pavol stvárnili reálne biblické postavy podľa skutočnej udalosti spred takmer 2 000 rokov. Scénku si môžete pozrieť na IG školy alebo na jej ytb kanáli: https://www.youtube.com/watch?v=mXd2aaI-XJM. Už tušíte o aký príbeh z Jánovho evanjelia ide? Tak či onak, si ho pozrite. Oplatí sa to vidieť.

Stanislav Bujda

Pre zobrazenie fotiek, kliknite na obrázok: