• Prvý apríl

• Prvého apríla sme na našom gymnáziu vyhlásili deň bez školských tašiek. Inak povedané, prines si čokoľvek iné, len nie plecniak. V každej triede sa našlo niekoľko “bláznov”, ktorí priniesli veci od výmyslu sveta a všetci sme sa na tom dobre zabavili. Hrniec, fúrik, nákupný vozík, kura alebo vysávač. Tie najlepšie boli odmenené.
          • Čitateľský oriešok - cena verejnosti

• Ochutnávku postupujúcich prác si môžete pozrieť otvorením nižšie uvedených odkazov... a nielen ochutnať, ale aj pomôcť v súťaži o cenu verejnosti svojím lajkom na konkrétny obrázok našich žiakov.

• McDonalds Cup 2022

• Dňa 7. 4. 2022 sme sa zúčastnili okresného kola prestížneho futbalového turnaja McDonalds Cup. Veľká vďaka patrí štvrtákom a štvrtáčkam, ktorí podali bojovné výkony a statočne obstáli v konkurencii silných výberov okolitých škôl.
          • Herné popoludnie

• Máte radi spoločenské hry? Omrzeli vás už tie, čo máte doma, radi by ste vyskúšali niečo nové, ale odrádza vás úmorné študovanie pravidiel? Nevadí, príďte v sobotu 30. 4. medzi 14:00–17:00 do školskej jedálne K32.
          • Venček

• Prvá aprílová sobota sa niesla v rytme viedenského valčíka, rezkej polky, kubánskej salsy i dramatického tanga. Študenti prvého a druhého ročníka nášho gymnázia zavŕšili desaťtýždňové nácviky spoločenského tanca krásnou venčekovou slávnosťou.
          • Jarná čitáreň v ŠKD

• Marec je už tradične známy ako mesiac knihy. Jej význam a prítomnosť sme si pripomenuli s deťmi navštevujúcimi ŠKD v knižnici na Veternicovej.
            • Deň učiteľov

• Milé kolegyne a milí kolegovia,

z príležitosti nášho sviatku Vám chcem poďakovať za Vašu prácu, profesionalitu a ochotu pomáhať s láskou vo vzdelávaní a výchove našich žiakov, aby z nich vyrástli čestní ľudia a dobrí kresťania. Ján Ámos Komenský povedal: „Jeden deň s dobrým učiteľom je viac ako tisíc dní usilovného samoštúdia.“

Súčasná doba kladie požiadavky na kvalitu vzdelania, ale zároveň aj výchovy k ľudskosti. Vy, milí učitelia, sa neustále snažíte odpovedať na potreby žiaka svojou osobnosťou a prístupom k práci pripravujete budúcu generáciu v duchu kresťanských hodnôt.

Ďakujem za Vašu prácu, trpezlivosť a ľudský prístup pri odovzdávaní vedomostí, ale aj formovaní k mravným hodnotám našich detí.

Prajem Vám zdravie, nádej a Božie požehnanie vo Vašej práci.

PaedDr. Marta Sendeková, PhD.

riaditeľka

• Zápis do 1. ročníka ZŠ

• Vážení rodičia budúcich prváčikov,

oznamujeme Vám, že so súhlasom Arcidiecézneho školského úradu sa bude v dňoch 18. – 22. 4. 2022 konať zápis do prvého ročníka základnej školy elektronickou formou.

• Náučný chodník Cestou necestou

• Milí žiaci, od dnešného dňa ste si mohli v areáli našej školy na Karloveskej 32 všimnúť nové náučné tabule. Na každej z nich vás čaká úloha, ktorú môžete skúsiť vyriešiť. Najlepší z vás budú odmenení zaujímavými cenami.