• Z aktivít gymnázia

• Workshop o kritickom myslení

• 17.01.2023 16:22
        • Spojená škola sv. Františka je v školskom roku 2022/23 zapojená do rozvojového programu Zmudri.sk. Vrámci neho školu navštívila p. N. Karasová, ktoré viedla workshop pre študentov 1. a 2. ročníka gymnázia.
        • Cieľom workshopu bolo vtiahnuť študentov do diskusie a získať prehľad o postojoch a zručnostiach v oblasti orientácie v mediálnom a internetovom priestore. Rozprávali sa o tom, ako je možné bojovať proti klamstvám a nenávisti na internete, získavali zručnosti v tom, ako správne argumentovať, ako rozlišovať seriózne zdroje, prípadne ako nepodľahnúť hoaxom a vyhodnotiť deepfake média.

Študenti pracovali s konkrétnymi príkladmi, ktoré si vyhľadali na sociálnych sieťach, pretože s tými sú v neustálom kontakte. Spolu sme sa dopracovali k tomu, že je potrebné byť ostražitý a kriticky myslieť, aby sme neboli manipolovaní alebo úmyselne zavádzaní k nesprávnym postojom alebo názorom.

A. Straková

Pre zobrazenie fotiek, kliknite na obrázok: