• 15.02.2022 22:45
        • Olympiáda je pre každého športovca vysnívaná méta, ku ktorej smeruje jeho úsilie a mnohoročný tréning. Kto uspeje na olympiáde, zaslúži si úctu a obdiv. Nie nadarmo v starovekom Grécku v čase olympijských hier vyhlasovali posvätný mier a pre svojich olympijských víťazov stavali sochy a oslavovali ich ako hrdinov.

• Takýmito hrdinami, zatiaľ  bez sochy či pamätníka, sú pre nás žiaci, ktorí našu školu 9. 2. 2022 reprezentovali na okresnom kole olympiády z dejepisu.

Olympiáda je postupová súťaž, v školskom kole sme mali početné zastúpenie.

6. ročník – v školskom kole súťažili 4 žiaci, do okresného kola postúpili Š. Markuš a T. Baldovičová, ktorá získala skvelé 2. miesto, pre šiestakov súťaž okresným kolom končí.

8. ročník – v školskom kole súťažilo 15 žiakov, postup do okresného kola si vybojovala  B. Vašková, a T. Markuš, v okresnom kole získali vynikajúce 3. a 4. miesto. Srdečne blahoželáme.

9. ročník – v školskom kole súťažili 13 žiaci, z nich do okresného kola postúpili A. Sojková a K. Marcinčinová, ktorá sa stala okresnou šampiónkou a z prvého miesta postupuje do krajského kola súťaže.

Olympijské úspechy sa nerodia zo dňa na deň, ani vedomostné súťaže nie je možné absolvovať bez poctivej prípravy, veríme však, že sa našej reprezentantke bude aj naďalej dariť.

A. Straková