• Nástup žiakov 5. - 7. ročníka ZŠ do školy dňa 26. 4. 2021

• 23.04.2021 07:46
        • Vážení rodičia,
          na základe rozhodnutia MŠVVaŠ SR s účinnosťou od 19. apríla 2021 sa obnovuje prezenčná forma výučby žiakov 5.–7. ročníka ZŠ Spojenej školy sv. Františka z Assisi dňa 26. apríla 2021.
        • Škola sprístupní na edupage elektronickú registráciu čestného vyhlásenia o bezinfekčnosti žiaka aj zákonného zástupcu. Potvrdenia o platnom teste alebo o výnimkách z testovania sa budú kontrolovať fyzicky v pondelok 26. apríla 2021 počas ranného filtra v čase 7.30 - 8.30 hod.
          Žiaci, ktorí nedovŕšili 11 rokov, majú výnimku z testovania.

Pri vstupe do budovy školy žiak poskytne k nahliadnutiu:
          - negatívny výsledok testu žiaka nie starší ako 7 dní,
          - negatívny výsledok testu zákonného zástupcu (stačí od jedného z rodičov) nie starší ako 7 dní;

- prípadne potvrdenie o výnimke z testovania.

Prevádzka školy bude prebiehať v súlade s platnými hygienickými nariadeniami MŠVVaŠ, Ministerstva zdravotníctva a RÚVZ. V platnosti sú zároveň pokyny pre všetkých zamestnancov školy a žiakov:
          - pri vstupe do budovy školy absolvovať ranný zdravotný filter,
          - nosenie rúšok: zamestnanci (prípadne aj ochranný štít), žiaci musia mať pri sebe 2 rúška (jedno náhradné) v triede aj v spoločných priestoroch školy,
          - dodržiavanie odstupov (v rámci možností),
          - dezinfekcia rúk (častá dezinfekcia).

Organizácia vyučovania bude prebiehať v súlade s metodickým usmernením Návrat žiakov do škôl týkajúci sa adaptácie žiakov po ich nástupe do školy 26. apríla 2021 v zmysle:
          - pravidelné hodiny s triednym učiteľom,
          - pohybové bezkontaktné aktivity vo vonkajšom prostredí,
          - nehodnotenie a neklasifikácia žiakov prvé dva týždne v adaptačnom období, t. j. od 26. apríla – 7. mája 2021.

Naďalej je v platnosti zákaz vstupu rodičov a cudzích osôb do budovy školy. Všetky potrebné náležitosti bude vybavovať pracovník na vrátnici.

V prípade záujmu o obed v školskej jedálni je potrebné Vaše individuálne prihlásenie.

Rozvrh hodín bude prístupný na edupage. Ďalšie prípadné informácie Vám pošlú triedni učitelia.

PaedDr. Marta Sendeková, PhD.
          riaditeľka