• Usmernenie k zápisu detí do 1. ročníka ZŠ

• 12.04.2021 09:06
        • Vážení rodičia,

dovoľujeme si Vás informovať, že zápis detí do 1. ročníka ZŠ sa uskutoční v budove školy na Karloveskej 32 v dvoch krokoch:

• - Rodič vyplní elektronickú prihlášku, ktorá je k dispozícii na webovej stránke školy od 12. apríla do 17. apríla 2021.

Dostupné na internete: https://svfrantisek.edupage.org/register/.

- Osobná konzultácia oboch zákonných zástupcov s riaditeľkou školy bez účasti detí. O konkrétnom termíne budú rodičia informovaní.

O prijatí do základnej školy rozhodne riaditeľka školy do 15. júna 2021.

Zápis bude organizovaný bez osobnej prítomnosti dieťaťa/detí v súlade s dodržiavaním hygienicko-epidemiologických opatrení.

Podmienky k zápisu:

- Dieťa musí dovŕšiť 6 rokov (alebo viac, keď bol odklad školskej dochádzky) k 01. septembru 2021.

Dokumenty potrebné k zápisu dieťaťa:

- Elektronicky vyplnená a vytlačená prihláška podpísaná obidvoma zákonnými zástupcami. Ak nemáte možnosť tlače, prihlášku Vám vytlačíme v škole.

- Rodný list – originál slúžiaci len k nahliadnutiu pri kontrole osobných údajov dieťaťa uvedených v dotazníku.

- Žiadosť o odklad, prípadne predčasné zaškolenie (len v prípade potreby), spolu s písomnou žiadosťou (t. j. prihláškou) predkladá aj písomné vyjadrenie zariadenia výchovného poradenstva a prevencie vydané na základe diagnostického vyšetrenia dieťaťa.

Tešíme sa na stretnutie s Vami!

PaedDr. Marta Sendeková, PhD.                                   Mgr. Gabriela Šablaturová

riaditeľka školy                                                    ZRŠ pre 1. stupeň ZŠ