• Mons. Nicola Girasoli na návšteve našej školy

• 27.03.2024 16:39
        • Apoštolský nuncius na Slovensku Mons. Nicola Girasoli prijal naše pozvanie a dnes slúžil svätú omšu pre žiakov v Kostole sv. Františka z Assisi.

Charizmatický arcibiskup pôvodom z Bari, ktorý pôsobil ako vyslanec takmer na všetkých kontinentoch (žil približne v 16 krajinách sveta), sa osobne stretol s našimi žiakmi, vytrvalo odpovedal na ich zvedavé otázky a urobil aj nečakané "hospitácie" v niektorých triedach. Ocenil prácu bratov minoritov a vyzdvihol atmosféru našej školy. Pri príležitosti tohto stretnutia nám odovzdal pamätnú medailu pápeža Františka.

Pre veľkonočné obdobie nám všetkým odovzdal odkaz: "V správach si posielajte nielen srdiečka a smajlíkov, ale aj znak kríža, ktorý je symbolom nezištnej Ježišovej lásky k nám."

Pre zobrazenie fotiek, kliknite na obrázok: