• Požehnávanie domácich zvierat bratmi minoritmi

• 10.10.2023 07:39
        • 3. októbra 2023 o 17.00 hod. sa na Námestí sv. Františka prvýkrát uskutočnila netradičná akcia. V súvislosti so sviatkom sv. Františka z Assisi sa požehnali domáce zvieratá, určené na chov pre radosť.

S týmto svätcom je spojená láska prírode, ktorú počas svojho života preukazoval. S požehnaním zvierat je spojená ľudská túžba, aby tieto stvorenia naďalej slúžili našim potrebám. Zvieratká požehnal br. Lucian Bogucki spolu s ďalšími bratmi minoritmi. Deti vďačne ukazovali svojich domácich miláčikov, ktoré s radosťou dávali požehnať. Takýmto počtom zvierat na námestí by sa nemusela hanbiť nijaký minipark zvierat. Celá akcia bola obohatená vystúpeniami žiakov SŠ sv. Františka z Assisi v Karlovej Vsi a jej ZUŠ. Takmer 30-minútová akcia bola poctená účasťou učiteľov, rodičov a detí, ktoré sú súčasťou našej školy.

Pre zobrazenie fotiek, kliknite na obrázok: