• Dnes dýcham -  hlasujte za náš plagát
        • Dnes dýcham - hlasujte za náš plagát

• 16.05.2023 21:01
        • Naša škola bola jednou zo 6 škôl z Bratislavského kraja, ktorá bola vybraná do kampane Dnes dýcham, ktorej cieľom je zistiť mieru znečistenia ovzdušia spôsobené dopravou v okolí vybraných škôl.

Od 9. 1. 2023 sa na našej škole 4 týždne merala miera znečistenie ovzdušia z dopravy. So žiakmi z 8.B sme merali koncentrácia oxidu dusičitého NO2, denne počas jedného mesiaca prostredníctvom pasívno-difúznych vzorkovačov. Výsledky sme zaznamenávali spolu s vybranými meteorologickými parametrami. Vzorkovače boli následne analyzované v odbornom laboratóriu v Holandsku. Výsledky týchto meraní spracovali žiaci do informatívneho plagátu, ktorý je prihlásený do súťaže plagátov v rámci tohto projektu. Hlasovať za neho môžete na stránke: