• Aktuality

   • Majstrovstvá Slovenska v šachu
    • Majstrovstvá Slovenska v šachu

    • 15.03.2023 20:03
    • Zúčastnili sme sa prvého vrcholu šachovej sezóny - Majstrovstiev Slovenska v šachu štvorčlenných družstiev žiakov základných a stredných škôl. Podujatie sa uskutočnilo v bratislavských Podunajských Biskupiciach a prišli sa predstaviť školy zo všetkých kútov Slovenska.
    •  

     Konkurencia bola preto najvyššia možná. Išlo o to, ktorá škola vyskladá čo možno najviac vyváženú súpisku, súčasťou ktorej muselo byť aspoň jedno dievča a tiež, ako bude nastavená tímová chémia. Kategórie ZŠ sa zúčastnilo 82 základných škôl a my sme mali naše želiezka v ohni:

     “A” Tím SŠ Sv.Františka (Michal Čornej-2.5b. Andrej Krúpa-6b, Marek Škripecký-5.5b, Katka Královičová-3b) obsadilo výborné 15. miesto, čo je veľmi kvalitné umiestnenie v silnej celoslovenskej konkurencii. Všetci bojovali ako jeden tím, bodovo ho potiahli Andrej a Marek, držal sa aj Michal, ktorý sa musel popasovať s neľahkou premiérou na 1. doske. Katke ďakujeme za štandardne veľmi solídnu reprezentáciu na 4. doske.

     “B” Tím SŠ Sv.Františka (Matthias Bernard-5.5b. Kubko Gál-3.5b, Yaroslav Fedorov-2.5b, Klárka Hašková-3b). B-Tím mohol len prekvapiť. Družstvo nakoniec prehralo len jeden zápas a vzhľadom na svoje nasadenie dosiahlo perfektný posun, obsadilo 34. miesto. Tu by bolo na mieste vyzdvihnúť neobyčajne kvalitné predstavenie Matthiasa na prvej doske. Všetci nazbierali veľmi dôležité skúsenosti.

     Keďže šachový krúžok navštevujú aj bývalí žiaci našej školy, nemožno opomenúť ani ich výborné výkony, ktorými výrazne pomohli svojim školám k pekným umiestneniam, spomedzi ktorých vyčnieva 6. miesto L. Sáru s podporou 3 našich krúžkarov.

     Všetci sme si odviezli dobrý pocit z výborne odvedeného tímového výkonu a kvalitnej reprezentácie školy a tešíme sa na ďalší repre zraz. 

     Šachoví tréneri,

     P.Pytlík & B.Jursa

      

     Kompletné výsledky z turnaja nájdete tu: http://chess-results.com/tnr723555.aspx?lan=4&art=0&rd=7

      

     Individuálne výsledky a Rating Performance z MSR ZŠ 2023:

      

    • Naspäť na zoznam článkov