• Workshop od Post Bellum k téme kolektivizácia

• 17.11.2022 17:48
        • Žiaci deviatych ročníkov sa zúčastnili dejepisného workshopu, v rámci ktorého sa zahrali na rôzne rodiny, voči ktorým sa štátna moc správala rôznym spôsobom.

Niekto bol bohatým roľníkom, niekto statkárom, niekto mal iba jednu kravičku a malý domček. Deti si skúsili, aké to asi bolo, keď zo dňa na deň prišli o svoj majetok a keď sa o svoj vlastný dobytok museli starať v družstve.

Post Bellum je organizácia, ktorá dokumentuje príbehy, na ktoré sa zabudlo alebo malo zabudnúť. Rozpráva ich ďalej, zapája žiakov a oceňuje hrdinov.

Sme radi, že k nám zavítali a pripravili nám zaujímavý návrat v čase. Veríme, že to žiakom pomôže lepšie pochopiť tému kolektivizácie po druhej svetovej vojne.

Samuel Murčo

Pre zobrazenie fotiek, kliknite na obrázok: