• Pôstna zbierka TEHLIČKA

• 29.06.2022 23:55
        • Bez zbierky Tehlička si už ani nevieme predstaviť pôstne obdobie v našej škole. Výťažok zo zbierky ide na výstavbu novej školy a ubytovania pre učiteľov  v utečeneckom tábore Kakuma, ktorý sa nachádza v Keni.
        • Tento utečenecký tábor má 225 000 obyvateľov a je to druhý najväčší tábor v Afrike. Nachádza sa 830 km severozápadne od Nairobi. Vznikol v roku 1992 po príchode niekoľkých tisícok chlapcov z Južného Sudánu, ktorí utekali pred vojnou. Saleziáni don Bosca prišli rok po založení tábora. Priamo v ňom vedú technickú školu, ktorá ročne vyškolí vyše 3 000 žiakov.

Vyzbierali sme sumu 342 eur, za čo vďačíme najmä žiakom prvého stupňa. Naši prváčikovia sa zapojili po prvýkrát a s veľkým nadšením nalepovali symbolické tehličky na plagátik. Všetkým darcom zo srdca ďakujeme.