• Týždeň so sv. Františkom

• 07.10.2020 20:04
      • 5. 10. - 9. 10. 2020

Pri príležitosti sviatku patróna našej školy sme pre našich žiakov pripravili jednoduché aktivity, ktoré súvisia so spoznávaním života sv. Františka z Assisi. Úlohou žiakov bude v jednotlivých ročníkoch splniť jednoduchú úlohu v rámci vybraného predmetu.
      • Súťažiť budeme o najlepšiu prácu v triede a najlepšiu prácu v ročníku. Najlepšie práce budú zverejnené na webe a nástenkách na chodbách našej školy.

1. stupeň ZŠ

Výtvarná súťaž: Ako sa sv. František modlil so zvieratami.

2. stupeň ZŠ

5. ročník

BIO  – František patrón zvierat a ekológov – zisti prečo. (Straková O.)

6. ročník

KNB – Prečo sú Františkovými atribútmi vlk a vták. Koho je patrónom ? Vymenuj aspoň 5. (Grichová)

7. ročník

GEG – v akej oblasti z geografického hľadiska žil sv. František (poloha, podnebie, klimatické pásmo, nadmorská výška v ktorej žil a pod.) (Doničová)

8. ročník

KNB – Prečo kázal sv. František zvieratám – zisti z jeho životopisu. (Grichová)

9. ročník

DEJ – S akými významnými historickými postavami sa mohol stretnúť sv. František? (Nemešová, Straková A.)

Gymnázium

DEJ – V ktorých vojnách bojoval mladý František a prečo? (Straková A.)

MAT – Aké sú rozmery kaplnky porcinkuly - vypočítaj obvod. O koľkokrát je väčšia bazilika Santa Maria Degli Angeli, ktorá je obostavaná okolo kaplnky. (Kopilová)

KNB – Zisti históriu minoritského rádu a vysvetli rozdiel medzi minoritmi, kapucínmi

a františkánmi. (p. Lucián, Ďurinová)

SJL – Úvaha – Aký by bol sv. František dnes? (Radičová)