• Olympijský deň sv. Františka

• 11.07.2024 10:05
        • Dňa 27. 6. sa  konal 0. ročník Olympijského dňa sv. Františka, ktorý bol určený pre 5.- 7. ročník základnej školy.

Žiaci súperili o najšportovejšie triedy jednotlivých ročníkov a mali možnosť si zasúťažiť v piatich športových a piatich vedomostných/kreatívnych disciplínach. Každá z disciplín mala olympijskú tematiku a naším cieľom bolo nie len prežiť príjemné športové dopoludnie, ale aj zvýšiť povedomie žiakov o olympijských hodnotách a zdieľať radosť zo športu v duchu fair play a vzájomného rešpektu. Tento športový deň sa konal pod vedením p. uč. Anity Lamošovej, ktorá ho organizovala pri príležitosti Medzinárodného Olympijského dňa ako aj oslavy blížiacich sa letných Olympijských hier. Tituly najšportovejších tried jednotlivých ročníkov získali: 5.C, 6.B a 7.A. Všetkým zúčastneným gratulujeme!