• 6.D pomáha rodinám v núdzi

• 07.12.2022 17:50
        • Aj tento rok sme sa v čase adventu rozhodli myslieť aj na iných.

Dozvedeli sme sa o dvoch rodinách - jedna z nich doteraz ochotne pomáhala zbierať potraviny, oblečenie a financie pre iných a bola aktívna v komunitnom živote. Teraz však sama potrebuje pomoc. V druhej rodine sa otec náhle dostal do vážneho zdravotného stavu a mamička je na materskej dovolenke. Obe rodiny sú pod vplyvom aktuálnej situácie vo finančnej núdzi.

Spolu s rodičmi sme napiekli chutné koláče, na hodinách techniky sme s pani učiteľkou vyrobili vianočné ozdoby a 6. decembra 5 z nás strávilo podvečer vo vstupnej hale našej školy, kde sme neúnavne ponúkali rodičov prichádzajúcich na TARZ-y. Tí sa za dobrovoľný príspevok občerstvili koláčom alebo si vybrali vianočnú ozdobu a prispeli tak na dobrú vec.

Bola tam veľmi dobrá atmosféra, všetci sme si to užili a dúfame, že takúto akciu budeme môcť usporiadať aj na ďalší rok. Naša snaha sa však neskončila v tento večer. Na druhý deň sme zobrali koláče a išli sme predávať znova – obišli sme všetky kabinety, sekretariát aj riaditeľňu.

Do zbierky však prispejeme aj my – počas celého adventu si odkladáme peniaze z vreckového a pridáme ich k tým, ktoré sa nám podarilo vyzbierať vďaka štedrosti rodičov našej školy.

A hoci vo vstupnej hale nás už nenájdete, ak máte chuť pomôcť, môžete peniaze poslať na účet našej školy: SK96 0200 0000 0017 7923 5851 - do správy pre prijímateľa napíšte “pomoc pre rodiny v núdzi”.

Všetkým, ktorí prispeli, patrí veľké ĎAKUJEME! heart