• František cup 2022

• 23.06.2022 10:51
        • Náš šachový František Cup má na svojom konte už svoj 7. ročník.
          Po dvoch rokoch jeho online verzie sme sa v utorok 14. 06. na pôde školy Sv.Františka opäť stretli naživo a tešíme sa o to viac, že to bolo s rekordnou účasťou 37 šachistov z piatich škôl.
        • Pred turnajom nás príhovorom a želaním uvítala pani riaditeľka a po krátkej inštruktáži pravidiel tunaja sa podujatie rozbehlo. Súťažilo sa v troch turnajoch, hralo sa na 7 kôl v tempe 2*10min + 5 sekúnd na ťah a turnaj bol priebežne prenášaný aj na onlinovú platformu chess-results.com.

Turnaj A (s účasťou 26 detí) bol najsledovanejší, určený pre deti do 18r. I keď okruh favoritov bol širší, tento rok zaslúžene a s prehľadom so ziskom 6bodov ovládol 1.miesto: Matej Vaško (5.A). Ako jediný ani raz neprehral. O striebro bol až do konca tuhý boj (až štyria hráči mali 5 bodov), nakoniec aj s kúskom šťastia získal 2.miesto: Juraj Jursa (5.C) s 5b a najlepším pomocným hodnotením. Veľmi pekný výkon predviedol 3.miestom: Andrej Kanišák (Gym. Bilíková).

Turnaj B (s účasťou 11 rodinných príslušníkov) mal podobne jednoznačného víťaza, kde si Helenka Škripecká (1.miesto) počas celého turnaj kontrolovala vedúcu pozíciu. Striebro zostalo v rodine a získal ho Marián Škripecký (2.miesto), bronz ukoristil bojovným výkonom Petr Bednár (3.miesto).

Turnaj C – rodinných dvojíc bol ostro sledovaný, spočítavali sa výsledky turnaja A a B každej rodinnej dvojice. Tesným víťazom sa stal Team Kanišák (Andrej+Helenka) – 1.miesto. Striebro získal Škripecký Team(Marek+Marián)-2.miesto a z bronzu sa tešil Jursa Team(Jurko+Elenka)-3.miesto.

kategórii Juniorov boli ocenení v poradí: Matej Štochmaľ (3.A),  Jurko Chmelík (2.A) a Kubko Gál (4.A)

V kategórii Dievčat boli ocenené v poradí: Elena Jursová (OG L.Sáru), Lea Bednárová (ZŠ Tilgnerka) a Júlia Chmelíková (5.B).

Gratulujeme víťazom, ale aj všetkým účastníkom, ktorí nám pripravili zaujímavé šachové divadlo. Všetky 3 turnaje ako obyčajne prebehli v priateľskej atmosfére, a v duchu fair-play a filozofie našej školy. Ďakujeme členom šachového klubu Šk Lokomotíva Caissa Bratislava za pomoc pri organizácii a za venovanie krásnych cien pre víťazov a takisto pani Zeliskovej za pomoc s priestorovým zabezpečením podujatia.