• Žiacka konferencia 2022

• 16.05.2022 19:19
        • Dňa 4. 5. sme sa stretli na prezentačnom dni Žiackej konferencie, aby sme si vypočuli príspevky našich gymnazistov o témach, ktoré sú im blízke.
        • Účastníci získali cennú skúsenosť, že nie je ľahké vystihnúť prácu v 10-minútovej prezentácii. Témy zaujali natoľko, že diskusia pokračovala aj cez prestávky.

Desaťčlennú odbornú porotu dopĺňal člen Študentskej rady Matej Karas, ktorý svojimi postrehmi vystihol pozitíva prezentujúcich. V oboch kategóriách si víťazstvo odniesli informatické práce. Matej Paľo zaujal svojím príspevkom o tvorbe videohier, najmä časťou spojenou s jeho vlastnou tvorbou. Aj víťaz za kategóriu 1. a 2.ročník, Roman Pehel, vychádzal z vlastnej skúsenosti v prezentácii o kryptomenách. Téma zameraná na financie, a najmä na možnosti ich navýšenia, poľahky získala pozornosť divákov.

Veronika Šoóšová ilustrovala, ako zistiť nesprávne držanie tela na dobrovoľníkovi z publika. Samuel Senko prezentoval výsledky prieskumu, ako ovplyvnila pandémia životný štýl mladých ľudí. Pedagógom sa potvrdilo, čo už dávno tušili, a teda ako to bolo s ranným vstávaním a účasťou na online hodinách. Šimon Bača poodhalil zákulisie historickej udalosti bitky o Kursk a čo všetko môže prispieť k neočakávanému priebehu boja. Do najhlbšej histórie prvých počítačov nás preniesol Tomáš Volko, keď publikum zaujali najmä dobové fotografie v príspevku. Prvýkrát v histórii sme mali príspevok prezentovaný v angličtine, a to vďaka odvahe Alžbetky Ošvátovej a jej téme The legacy of Sherlock Holmes.

Vďaka za podnecujúcu atmosféru počas prezentačného dňa patrí všetkým účastníkom - prezentujúcim, konzultantom, porote a pozornému publiku.

Pre viac fotiek, kliknite na obrázok: