• Projekt Učím Teba, učím seba!

• 17.01.2022 20:17
        • V rámci nadviazania výborných kontaktov s Gymnáziom Pavla Jozefa Šafárika v Rožňave, ktoré patrí medzi najlepšie v Košickom kraji, sme v rámci dištančných hodín slovenského jazyka uskutočnili vzájomné online vyučovanie.

• Projekt, ktorý vymyslela profesorka Šalamonová (s názvom Učím Teba, učím seba!) sme sa rozhodli využiť aj v našej škole. Gymnazisti z Rožňavy si vyskúšali učenie našich gymnaziálnych prvákov. Na hodine sme preberali jazykové štýly a slohové postupy a ich využite v komunikačných sférach. Naši žiaci si mohli overiť vedomosti aj prostredníctvom obľúbenej aplikácie Kahoot.

Študenti oboch gymnázií zhodnotili tento druh aktivity ako veľmi prínosný, keďže učením druhých sa najlepšie učíme i my. Onedlho budú zasa naši žiaci vyučovať tých rožňavských.

Tešíme sa z novej spolupráce a veríme, že ak sa bude dať, stretneme sa aj osobne.

Samuel Murčo