• Festival slobody

• 18.11.2021 13:54
        • Festival slobody je multižánrový medzinárodný festival, ktorý analyzuje obdobie neslobody na Slovensku. Tradične sa na ňom zúčastňujeme aspoň s niektorými triedami školy, aby sme si pripomenuli obdobia histórie, ktoré nie tak dávno ovplyvňovali životy aj v našich rodinách.

• Tento rok sme so študentmi dejepisného seminára navštívili dve výstavy v budove Slovenského rozhlasu. Uzákonené bezprávie – výstava pripomínajúca holokaust a protižidovské zákonodarstvo na Slovensku a Filozofi v novembri 1989 – demonštrácie a študentské aktivity v čase Nežnej revolúcie.

"Tí, ktorí si nepamätajú minulosť, sú odsúdení k jej zopakovaniu." George Santayana

Teším sa, že študenti aj samostatne navštívili akcie a aktivity Festivalu slobody a že sa snažia vnímať dianie okolo seba aj s ohľadom na minulosť.

A. Straková