• GLOBE - medzinárodný vzdelávací program

• 30.04.2021 14:35
        • Naša škola je zapojená do medzinárodného vzdelávacieho programu GLOBE, v ktorom žiaci skúmajú prírodu a aktívne zlepšujú životné prostredie v okolí svojej školy.
        • Globálne vyučovanie a bádanie k podpore životného prostredia využíva osvedčené metódy bádateľsky orientovaného vyučovania. Žiaci v rámci tohto programu trénujú výskumné zručnosti, ktoré využívajú pri realizácii vlastných terénnych bádateľských projektov. Na výskum nadväzujú konkrétne akcie na zlepšenie životného prostredia v okolí školy. O svojich aktivitách a zisteniach môžu žiaci informovať verejnosť prostredníctvom medzinárodnej databáze na www.globe.gov, kde sú k dispozícii účastníkom programu GLOBE z celého sveta.

Tento školský rok sa žiaci 5. a 6. ročníka zapojili do fenologickej kampane. Vo fenológii pozorujú prvé lístky stromov pri rašení púčikov. Vzhľadom na pandemickú situáciu začali žiaci svoje pozorovania robiť sami,v okolí svojich domov. Po návrate do škôl svoje poznatky mohli využiť pri terénnom pozorovaní púčikov stromov na školskom dvore.

Oľga Straková