• Beseda o projekte - Sirotinec v Burundi

• 19.06.2024 07:15
        • V pondelok 3. 6. mali žiaci 2.B besedu s p. Komlósi o projekte - Sirotinec v Burundi, ktorý spravujú a pravidelne navštevujú. V sirotinci momentálne žije 14 detí, ktoré nemajú blízku rodinu.

Deťom zabezpečujú okrem strechy nad hlavou aj celodennú stravu, liečebné náklady, ošatenie i financovanie vzdelávania. Snažia sa deti podporovať v ďalšom rozvoji v ich živote. P. Komlósi predstavil žiakom život detí v sirotinci a prostredníctvom fotiek a videí im priblížil, ako to u nich funguje.

Žiaci vyrobili pre deti pekné pozdravy, na ktoré im napísali pár viet v anglickom jazyku. Tiež pre deti priniesli rôzne školské pomôcky a hračky, ktoré im budú odovzdané. Aj týmto spôsobom ich môžeme potešiť a vyčariť im úsmev na tvári. A ako bonus máme nových kamarátov.

Pre zobrazenie fotiek, kliknite na obrázok: