• Koncert v SND

• 01.11.2023 11:50
        • Žiaci 3. a 4. ročníka sa 27. 10. zúčastnili výchovného koncertu s názvom Príbeh hudby: Tajomstvá ľudského hlasu v novej budove SND.

Niektorí boli v našom národnom divadle po prvýkrát, a preto to bol pre nich dvojnásobný zážitok. Naučili sa, že do divadla je potrebné sa slušne obliecť, že bundy a tašky si musia odložiť v šatni a v sále sa musia usadiť na konkrétne miesto. Vypočuli si ukážky z viacerých operných skladieb v podaní orchestra SND, sólistov SND a spevákov z Bratislavského chlapčenského zboru. Deti už vedia, na čo slúžia v opere titulky, kedy môžu v divadle tlieskať, rozdelenie speváckych hlasov na soprán, alt, tenor a bas a tiež si prakticky vyskúšali, že pred spevom je dôležitá hlasová rozvička. Napriek ďaždivému počasiu a premočeným topánkam si deti tento čas naplno užili aj preto, že ich do príchode do školy čakala v školskej jedálni chutná pizza.

Pre zobrazenie fotiek, kliknite na obrázok: