• Oslávili sme deň sv. Františka

• 06.10.2023 22:18
        • V utorok a vo štvrtok 3. a 4. októbra sa konala v bratislavskej mestskej časti Karlova Ves Oslava sviatku sv. Františka z Assisi, zakladateľa františkánskej rehole a patróna miestnej cirkevnej spojenej školy.

V utorok sa na Námestí sv. Františka po prvýkrát uskutočnila netradičná akcia. S blížiacim sa sviatkom svätého Františka kňaz požehnal domáce zvieratá, určené na chov a pre radosť. Zúčastnili sa na nej učitelia so žiakmi školy, ich rodičmi a obyvatelia mestskej časti. Podujatie obohatili vystúpenia žiakov SŠ sv. Františka z Assisi a ZUŠ sv. Cecílie v Karlovej Vsi.

O deň neskôr bola v kostole minoritov slávnostná svätá omša za účasti žiakov a učiteľov celej školy. Po omši sviatočný deň koncertom obohatili bratia kapucíni. Po tom nasledoval v škole bohatý program – návšteva kina, futbalový a volejbalový turnaj žiakov, kurz sebaobrany a možnosť vyskúšať si zaujímavé pokusy z fyziky a chémie.

Poobedňajšiu duchovnú obnovu pre učiteľov viedol farár Lucian Bogucki OFM Conv. Deň sv. Františka ďalej pokračovval vo farnosti.

„Verejné požehnanie zvierat bola prvou takouto akciou v Karlovej Vsi. S požehnaním je spojená spiritualita svätého Františka z Assisi, ktorý mal v láske prírodu. Spomínaný svätec je patrónom chudobných, chorých, sociálnych pracovníkov, ochrancov životného prostredia, cirkevnej spojenej školy v Karlovej Vsi a všetkých tých, ktorí sa s prosbami obracajú na neho v modlitbe,“ napísal Stanislav Bujda, ml.

Pre zobrazenie fotiek, kliknite na obrázok: