• Exkurzia v Poľsku

• 05.10.2023 15:09
        • V dňoch 26. až 28. septembra sa žiaci 9.A a 9.B zúčastnili na exkurzii v Poľsku.

1. deň sa žiaci mohli bližšie oboznámiť a vypočuť si hrôzy, ktoré sa diali v koncentračnom tábore v meste Osvienčim a neďalekom mestečku Bzezinka.

2. deň mali zážitok, keď si pozreli Soľnú baňu Wieliczka. Je to baňa na kamennú soľ a patrí medzi najstaršie bane na svete. Poobedie pokračovalo spoznávaním krásneho mesta Krakov, ktoré  dýcha históriou. Očaril ich Wawel a Hlavné námestie, rovnako aj Bazilika minor sv. Františka z Assisi.

3. deň pokračovali do malého mestečka Harmeže, kde sú v priestoroch pod kostolom vystavené kresby preživšieho väzňa z Osvienčimu. Bol to silný zážitok.

Žiaci sa obohatili spoznávaním nových miest, ale aj duchovne, sprevádzaní  pátrom Petrom Kozmom, za čo mu všetci ĎAKUJEME.

Soňa Čižnárová, Michal Ficik