• 27.06.2023 14:54
        • Milí účastníci František CUPu 2023,

dovoľte krátke ohliadnutie sa na náš šachový František Cup, ktorý zaknihoval svoj 8. ročník, ktorý sa konal v utorok 12. 06. na pôde školy sv. Františka.

•

Opäť sa nám podarilo zlomiť pár rekordov.  Hlavného A-turnaja sa zúčastnilo 27 šachistov zo siedmich škôl, čo potvrdzuje, že turnaj každoročne získava na prestíži. Zásluhu na tom majú aj naši odchovanci, ktorí sa aj z iných škôl radi na turnaj vracajú. Súťažilo sa v troch turnajoch a hralo sa na 7 kôl v tempe 2*10min + 5sec na ťah.

Turnaj A (27 detí) bol najsledovanejší, určený pre deti do 20 r. Boj o titul bol tento rok zamotaný, publikum sa bavilo a  rozhodlo sa až v poslednom kole. So ziskom 6 bodov ovládol 1.miesto: Matúš Krivošík. Po zaváhaní v 1. kole už ďalšie nedopustil a zaslúžene sa tešil z premiérového víťazstva-gratulujeme. Vďaka 5½b sa vyhupol na strieborné 2. miesto: Daniel Kyselica (SŠ Sv.Františka-8.A),  v tesnom súboji s 5b a lepším pomocným hodnotením sa blysla 3.miestomElena Jursová, ktorá sa zároveň stal aj najlepšou dámou v turnaji.

Turnaj B (s účasťou 7 rodinných príslušníkov) mal jednoznačného víťaza, kde si Erik Markuš (1.miesto) počas celého turnaj kontroloval vedúcu pozíciu, keď získal plný počet bodov. Striebro bral Dominique Bernard (2.miesto), ktorý zaváhal iba s víťazom, bronz ukoristil bojovným výkonom Slavomír Gál (3.miesto).

Turnaj C – rodinných dvojíc bol detailne sledovaný, spočítavali sa výsledky turnaja A a B každej rodinnej dvojice. Tesným víťazom sa stal Team Markuš (Šimon+Erik) 1.miesto. Striebro získal Jursa Team(Elenka+Juraj)-2.miesto a z bronzu sa tešil Bernard Team (Matthias+Dominique)-3.miesto.

Juniori boli ocenení

a) v kategórii U10 v poradí: 1.Juraj Chmelík (SŠ Sv.Františka-3.A),  2.Klára Hašková (SŠ Sv.Františka-4.A) a 3.Tomotej Čalfa (SŠ Sv.Františka-2.B)

b) v kategórii U8 v poradí: 1.Tobias Oswald, 2.Viki Maslíkova, ktorá bola zároveň našou najmladšou účastníčkou (5r.J), 3.Adam Posluch.

Nižšie a na tomto Linku nájdete všetky detailné výsledky:

a pár foto záberov z turnaja na:
          Heslo: Sv František

Srdečne gratulujeme víťazom, ale aj všetkým účastníkom, ktorí nám pripravili zaujímavé šachové divadlo. Všetky 3 turnaje, ako obyčajne, prebehli v priateľskej atmosfére a v duchu fair-play a filozofie našej školy. Ďakujeme členom šachového klubu ŠK Lokomotíva Caissa Bratislava za pomoc pri organizácii a za venovanie krásnych cien pre víťazov a v neposlednom rade takisto pani Zeliskovej za pomoc s priestorovým zabezpečením podujatia.