• Exkurzia Londýn 15. - 22. 4. 2023

• 25.04.2023 10:55
        • Po dlhšej pauze sme sa tento rok znova rozhodli zorganizovať pre žiakov a študentov našej školy poznávaco-edukačnú exkurziu do hlavného mesta Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska, Londýna.
        • 15. apríla sme o 7:30 vyrazili na 24-hodinovú cestu.

Unavení, ale nadšení, sme v nedeľu exkurziu začali svätou omšou vo Westminster Cathedral a následne sme sa prešli k londýnskemu sídlu kráľa - Buckingham Palace, cez St. James’s Park až na Trafalgar Square. Po obedňajšej prestávke sme sa z Leicester Square vybrali na Oxford Street, kde si na svoje prišli všetci nákupní maniaci.

V pondelok sme si po dopoludňajšom vyučovaní v jazykovej skole Twin pozreli Natural History Museum a Science Museum, prešli sa cez Kensington Gardens a Hyde Park a videli Kensington Palace a sochu princa Alberta.

V utorok nás čakal celodenný výlet, ktorý začal prehliadkou stredovekého hradu Arundel a jeho krásnych rozkvitnutých záhrad. Potom sme sa presunuli na kriedové útesy Birling Gap, ktoré sú súčasťou známeho národného parku Seven Sisters. Poznávanie anglického juhovýchodu sme zakončili návštevou mesta Canterbury, ktoré je slávne svojou katedrálou a sídlom canterburskeho arcibiskupa, hlavy anglikánskej cirkvi.

V stredu popoludní sme sa loďou po Temži odviezli k Tower Bridge. Tento zdvíhací most sme si pozreli aj zvnútra a cez sklenenú podlahu bolo vidieť premávku pod nami. Následne nás čakal vzrušujúci presun metrom do mestskej štvrte Camden Town, kde sme navštívili typický londýnsky trh. To, že londýnske metro je v špičke naozaj rušné, nám dokázala  spiatočná cesta, na ktorej sme sa dokonca museli rozdeliť, pretože ako skupina 60 ľudí sme sa do jedného vlaku nezmestili.

Vo štvrtok, ktorého sa mnohí nevedeli dočkať, sme navštívili WB Studios, kde sme si pozreli autentické rekvizity z filmov o najslávnejšom čarodejníkovi Harrym Potterovi, dozvedeli sa, ako sa natáčali niektoré scény, vyrábali masky a nakúpili sme suveníry.

Piatkové a zároveň posledné popoludnie nášho pobytu v Londýne sme strávili v Greenwich Park, kde sa nachádza kráľovské observatórium a nultý poludník. Tí, ktorí chceli, si pozreli expoziciu National Maritime Museum a ostatní sa vybrali do chutnej malej tržnice Greenwich Market. Následne sme sa vybrali na cestu domov a obdivovali západ slnka z trajektu.

Hoci nie všetko počas tohto týždňa prebiehalo podľa našich predstáv, aj to patrí k životu a naučilo nás to byť flexibilnými, schopnými postaviť sa čelom k výzvam a posilnilo to našu súdržnosť.

Domov sme sa vrátili vďační za nové skúsenosti, s množstvom zážitkov, spomienok a niektorí z nás určite aj s túžbou vrátiť sa niekedy späť.

Ďakujeme vedeniu školy, že exkurziu umožnilo a pánovi sprievodcovi za množstvo zaujímavých informácií, ktoré nám odovzdal.

Pre zobrazenie fotiek, kliknite na obrázok: