• Zápis do 1. ročníka ZŠ

• 29.03.2022 14:48
        • Vážení rodičia budúcich prváčikov,

oznamujeme Vám, že so súhlasom Arcidiecézneho školského úradu sa bude v dňoch 18. – 22. 4. 2022 konať zápis do prvého ročníka základnej školy elektronickou formou.

• Zápis bude prebiehať v dvoch fázach:

1. fáza – elektronická prihláška

Zápis sa v prvej fáze uskutoční vyplnením elektronickej prihlášky, ktorá bude prístupná na webovej stránke školy iba v čase zápisu od 18. -22. 4. 2022.

Elektronickú prihlášku vyplní zákonný zástupca aj v tom prípade, ak:

• dieťa pokračovalo v plnení povinného predprimárneho vzdelávania v šk. roku 2021/2022,
          • bude žiadať pre dieťa pokračovanie povinného predprimárneho vzdelávania v šk. roku 2022/2023,
          • pôjde o dieťa, ktoré si bude plniť povinnú školskú dochádzku v zahraničí.

Konkrétne pokyny k vyplňovaniu elektronickej prihlášky budú vopred oznámené na našej webovej stránke.

2. fáza- overovanie údajov, rozhovor s riaditeľkou školy

V nasledujúcich dňoch na základe elektronických prihlášok bude vedenie školy pozývať rodičov do školy na presne určený čas.

O konkrétnom čase a spôsobe overovania údajov budeme rodičov vopred informovať.

e-Government - elektronická schránka

VYDÁVANIE ROZHODNUTÍ RIADITEĽKY ŠKOLY V LISTINNEJ PODOBE S DOLOŽKOU AUTORIZÁCIE

Vážení rodičia!

V zmysle zákona č. 305/2013 Z. z. o  elektronickej podobe výkonu verejnej moci a  o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o e-Governmente) Vám oznamujeme, že akékoľvek rozhodnutia vydané Spojenou školou sv. Františka z Assisi, Karloveská 32, Bratislava, na ktoré  sa vzťahuje všeobecný predpis o správnom konaní v zmysle zákona č. 71/1967 Zb.,  Vám budú zasielané do elektronickej schránky spôsobom doručenia do vlastných rúk (www.slovensko.sk).

Rozhodnutia budú autorizované kvalifikovaným elektronickým podpisom, vytvoreným s použitím mandátneho certifikátu a s pripojenou elektronickou časovou pečiatkou, alebo kvalifikovanou elektronickou pečaťou, s pripojenou elektronickou časovou pečiatkou.

V prípade, že nemáte aktivovanú elektronickú schránku na doručovanie, rozhodnutia Vám budú doručené formou listinného rovnopisu, ktorého súčasťou bude doložka o autorizácii v zmysle Vyhlášky č. 85/2018 Z. z. Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu, ktorou sa ustanovujú podrobnosti o spôsobe vyhotovenia a náležitostiach listinného rovnopisu elektronického úradného dokumentu.

Po skúsenostiach z mimoriadnej situácie vyplývajúcej z pandémie - COVID 19 Vám do budúcnosti odporúčame vybaviť si občiansky preukaz s čipom a aktivovať si elektronickú schránku na úradnú komunikáciu nielen so školou.

_______________

Návody na vybavenie občianskeho preukazu a aktiváciu schránky na úradnú komunikáciu:

Občiansky preukaz s čipom:

Aktivácia elektronickej schránky:

Ďalšie návody na prácu s elektronickou schránkou: