• Z aktivít gymnázia

• Gymnaziálny ples 2023

• 31.01.2023 21:16
          • Síce z horúceho, ale z o to úprimnejšieho študentského srdca si Vás dovoľujeme pozvať na GYMNAZIÁLNY PLES 2023, ktorý otvorí svoje brány 4. februára v priestoroch Karloveského centra kultúry (KCK – Kamel klub). V sále Vás privítame už od 17:40, no ples bude slávnostne otvorený o 18:00.
          • Prezentácia o Austrálii na gymnáziu

• 25.01.2023 20:14
          • 24. január sa na gymnáziu niesol v duchu cestovania k protinožcom. Lektor Damian Tapley veľmi zaujímavým spôsobom priblížil jeho rodnú krajinu - Austráliu alebo "Aussie-land".
          • Workshop o kritickom myslení

• 17.01.2023 16:22
          • Spojená škola sv. Františka je v školskom roku 2022/23 zapojená do rozvojového programu Zmudri.sk. Vrámci neho školu navštívila p. N. Karasová, ktoré viedla workshop pre študentov 1. a 2. ročníka gymnázia.
          • Záložka do knihy spája slovenské školy

• 15.01.2023 13:24
          • Študenti nášho gymnázia sa zúčastnili zaujímavého projektu, ktorého cieľom bolo nadviazať kontakty so študentmi iného gymnázia pomocou vlastnoručne vyrobených a originálnych záložiek, ktoré sa tento rok niesli v duchu fantasy literatúry.
          • Obhajoby

• 15.01.2023 13:22
          • Pondelkové popoludnie sa nieslo v akademickom duchu - budúci maturanti obhajovali svoje záverečné seminárne práce z biológie.
          • Festival slobody

• 15.01.2023 13:21
          • 7.11. sa 2.G zúčastnila na filmovej prehliadke Festivalu slobody v Kine Nostalgia.
          • Svätý František futbal cup

• 15.01.2023 13:18
          • Na sviatok sv. Františka z Assisi si žiaci deviateho ročníka spolu s gymnaziálnymi triedami zmerali sily o putovný pohár. Najlepšie sa darilo družstvu tretiakov, ktoré nestratilo v turnaji ani jeden bod.
          • Putovali sme do Assisi

• 15.01.2023 13:10
          • Študenti IV.G spolu s pátrom Luciánom, s triednou učiteľkou V. Šutou a s pani učiteľkou S. Čižnárovou sa vydali na spoločnú púť za sv. Františkom od 12. 9. do 17. 9. 2022.
          • Imatrikulácie 2022

• 15.01.2023 13:09
          • Každý správny študent musí prejsť skúškou, aby mohol byť za študenta pasovaný...
          • Exkurzia do Švajčiarska

• 17.01.2022 19:19
          • Okrem rôznych výletov, škola organizuje exkurzie aj za hranice Slovenska. Švajčiarsky Zürich ohúril mnohých. Návšteva CERNu a pracoviska Google ponúkla žiakom pohľad do vnútra toho, ako to vlastne funguje. Žiaci trávili čas aj v samotnom meste, kde si mohli pozrieť historické pamiatky a vidieť tunajší život.

• Filmová noc v škole

• 17.01.2022 19:20
          • Žiaci v školskej rade prichádzajú s nápadmi, ako obohatiť mimoškolský život. Jeden z týchto nápadov sa niesol v minulom roku vo filmovom duchu. Z piatka na sobotu bežal počas noci filmový maratón, kde si žiaci mohli vybrať, aký film chcú pozerať. Iná trieda, iný film.

• Imatrikulácia pre prvákov

• 17.01.2022 19:20
          • Imatrikulácia prvákov je tradíciou každej školy. No tá naša túto tradíciu obohacuje o duchovnú obnovu a dvojdňový pobyt. Spoločnosť prvákom robili žiaci druhého ročníka, ktorí si pre nich pripravili zaujímavý program.

• 24.03.2021 22:18
          • Škola myslí aj na tých, ktorí by sa okrem nadobúdania vedomostí, radi naučili lyžovať. Prváci a druháci takto môžu absolvovať lyžiarsky výcvik spolu s učiteľmi.

• Športové podujatia

• 24.03.2021 22:18
          • V zdravom tele zdravý duch! Športové súťaže sa pomaly, ale isto, stávajú každoročnou súčasťou školského roka. Jednou z takýchto akcií bol aj turnaj vo volejbale medzi triedami gymnázia, ktorý vyvrcholil súbojom výherného tímu s tímom učiteľov.

• Duchovný život

• 18.03.2021 19:22
          • Duchovné spoločenstvo môžeš tvoriť so svojimi spolužiakmi na svätej omši, ktorú máme spolu raz týždenne ako celá škola, kostol máme totiž hneď za rohom.
          • Vianočné večierky

• 18.03.2021 19:18
          • Vianočný večierok je v samotnej réžii triedy. Pred Vianocami sa takto môžu naši žiaci spolu zabaviť a stráviť spoločný čas.